Tak jak na murawie, trzeba przeć do przodu

Kamil Bortniczuk to nie tylko jeden z najbardziej rozpoznawalnych posłów, ale również świetny… piłkarz. Gra w klubie oraz w reprezentacji polskiego parlamentu.

– Wiek sytuuje mnie co prawda w kategorii oldbojów, ale niedawno udało mi się zagrać mecz w lidze okręgowej w barwach GKS Głuchołazy – żartuje poseł Kamil Bortniczuk.
Spotkanie (zakończone zwycięstwem drużyny z Głuchołaz 8-1) zostało zauważone przez media ogólnopolskie. Właśnie ze względu na udział w spotkaniu czynnego posła. Dziennik „Fakt” podkreślił, że w meczu polityk obozu zjednoczonej prawicy strzelił jeden z goli. Gazeta zastanawiała się, czy sukcesy na boisku mogą się przełożyć na karierę polityczną parlamentarzysty z Głuchołaz.

To właśnie z GKS Głuchołazy związany był sportowo przez całe życie. Zaczął grać jako trampkarz w wieku 10 lat. W kolejnych latach brylował w drużynach juniorów, aż trafił w końcu do pierwszej jedenastki klubu.

Gdy został posłem pod koniec zeszłego roku postanowił, że jak najwięcej wolnego czasu będzie poświęcał właśnie na aktywność fizyczną. Bardzo szybko udało mu się dostać do reprezentacji parlamentarzystów w piłce nożnej. Wziął udział między innymi w turnieju o mistrzostwo Grupy Wyszechradzkiej. – To świetna przygoda, i wielkie przeżycie, ale przede wszystkim bardzo duży honor móc wziąć udział w takim wydarzeniu – podkreśla.

Amatorsko Kamil Bortniczuk gra również w siatkówkę. Kibicuje także najlepszym klubom naszego regionu, w szczególności ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, którą nazywa „sportową wizytówką Opolszczyzny”.

– Miałem honor bycia członkiem rady nadzorczej tego wspaniałego i zasłużonego dla naszego województwa klubu – podkreśla Kamil Bortniczuk. – Dobrze znam więc sytuację w nim panującą, wspaniałych ludzi, którzy tworzą ten klub, w tym zawodników, sztab szkoleniowy oraz samego prezesa Sebastiana Świderskiego. To świetna ekipa.

Podkreśla, że nieprzypadkowo ZAKSA od wielu lat nie schodzi z podium najważniejszych rozgrywek siatkarskich w Polsce, a także notuje sukcesy w rozgrywkach międzynarodowych.

 

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting