Święto Niepodległości z recitalem pianistycznym

11 listopada o godz. 15.00 w DK „Chemik” wystąpi świetny pianista, laureat wielu konkursów – Przemysław Winnicki.

Narodowe Święto Niepodległości to dobry dzień nie tylko na historyczne rozważania, ale również na kontakt kulturą. Tego dnia w w Domu Kultury „Chemik” Przemysław Winnicki, który zaprezentuje utwory Bacha, Beethovena, Liszta i Chopina.

Przemysław Winnicki ukończył z wyróżnieniem Krakowską Akademie Muzyczną w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Jest zdobywcą nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie „Competition For Music Teachers” w Warszawie. Koncertował w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Austrii, na Białorusi, we Włoszech, w Irlandii, w USA. W latach 2009-2014 Pianista wykonał serię 60 koncertów Chopinowskich rocznie w Sali Koncertowej Krakowskiego Rynku.

Przemysław Winnicki ma na swoim koncie występy jako solista z Orkiestrami takimi jak: Narodowa Orkiestra Filharmonii Mińskiej, Międzynarodowa Orkiestra Letniej Akademii ISA’07 w Reichenau (Austria), Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Filharmonii Łódzkiej, Orkiestra Filharmonii Opolskiej, Orkiestra filharmonii Rzeszowskiej. W roku 2015 pianista nagrał pierwszą solową płytę w legendarnym Studio S1 imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie, sponsorowaną przez firmę Boesendorfer, RMF classic i Fundację Piotra Klera. Pianista dokonał nagrania do Krakowskiego Radia z kwartetem fortepianowym.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach kin i systemie sprzedaży on-line.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting