Sukces chóru Cantabile. II miejsce na przeglądzie pieśni pokutnej i pasyjnej

1221

Członkowie naszego zespołu kolędowali w kilku kościołach, a potem dobrze zaprezentowali się na wojewódzkim koncercie.

Rok 2018 zaczął się pracowicie dla członków chóru Cantabile działającego przy MOK-u w Kędzierzynie-Koźlu. W styczniu chór trzykrotnie koncertował w kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie, Zdzieszowicach i w Toszku, gdzie zaprezentował najładniejsze kolędy.

W minioną sobotę tj. 3 marca br. w Skarbimierzu-Osiedle odbył się VII Wojewódzki Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej, w którym chór Cantabile zajął II miejsce. Przegląd ten staje się Przeglądem Międzywojewódzkim, gdyż w tym roku brały w nim udział chóry z 3 województw ( opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego).

Pieśni pokutne i pasyjne to dość trudny repertuar, ponieważ oprócz różnego stopnia trudności muzycznej utworów, trzeba rozumieć to o czym się śpiewa i odpowiednio wyrazić przesłanie. Pieśni pasyjne i pokutne zmuszają do refleksji, wprowadzają nastrój zadumy.

Po zakończeniu kilkugodzinnych przesłuchań i obradach jury w miejscowym kościele odbył się Koncert Galowy, podczas którego chór Cantabile wykonał pieśń „Na krzyżu przelał krew” autorstwa kompozytora, organisty i chórmistrza Stanisława Głowackiego.

Chórzyści serdecznie zapraszają na ten koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 marca br. o godzinie 16.00 w kościele na osiedlu Piastów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting