Studenci będą odbywać praktyki w kozielskim szpitalu

903

Umowę w tej sprawie podpisano z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu to jedna z największych lecznic na Opolszczyźnie. Teraz z jego potencjału skorzystać będą mogli nie tylko pacjenci, ale również studenci.

ZOZ podpisał właśnie umowę o współpracy z PWZS z Opola. Dotyczyć będzie kształcenia studentów pielęgniarstwa. – W ramach porozumienia zajęcia praktyczne dla studentów na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo będą się odbywać we wskazanych oddziałach szpitala – tłumaczy Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

W sumie praktyki w różnej formie podejmie kilkunastu studentów. Władze powiatu podkreślają, że takie inicjatywy podnoszą prestiż placówki. – Już jakiś czas temu mówiliśmy, że chcemy zacieśniać współpracę ze szkołami wyższymi. Dobrych kilka miesięcy temu podpisaliśmy porozumienie z Uniwersytetem Opolskim, również finansowo wsparliśmy uczelnie w tworzeniu kierunku medycznego. To dla nas bardzo ważne, chcemy bowiem, by specjaliści znaleźli potem u nas pracę – dodaje starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting