Strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla mają nowe mundury

562

Dotychczasowe były już wysłużone, ponadto nie spełniały standardów przewidzianych w rozporządzeniu.

Straż miejska to bardzo wymagająca formacja o zakresie kompetencji zbliżonym do policji. Ze względu na specyfikę służby, mundury dla straży miejskiej powinny nie tylko wzbudzać zaufanie i szacunek obywateli, ale również być bardzo funkcjonalne, umożliwiając strażnikom wygodną pracę w terenie.

Sęk w tym, że umundurowanie kędzierzyńsko-kozielskich funkcjonariuszy odbiegało od przyjętych standardów i norm, jakie nakłada na te jednostki państwo. Właśnie dlatego zdecydowano się wymienić.

Pełne komplety otrzymali wszyscy funkcjonariusze pracujący w terenie. Poprzednie uniformy były mocno wyeksploatowane i odbiegały od standardów zapisanych w odpowiednim rozporządzeniu.

W efekcie jasnobłękitne koszule zostały zastąpione ciemnogranatowymi. Dodatkowo pojawiło się na nich więcej emblematów nawiązujących do nazwy formacji.

– Nowe kurtki oraz spodnie są bardziej przystosowane do realiów służby. Zmieniony został krój umundurowania, ale pojawiło się również wiele przydatnych kieszeni i schowków. – Straż miejska, pracując w terenie, jest wizytówką miasta. Uważam, że funkcjonariusze powinni wyglądać godnie w codziennej służbie, gdzie reprezentują Kędzierzyn-Koźle – podkreśla komendant Aleksy Ptaszyński.

fot.Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting