Sprawa przebudowy alei Jana Pawła II trafiła już do prokuratury

1365

Doniesienie złożył senator Grzegorz Peczkis.

Parlamentarzysta PiS z Kędzierzyna-Koźla poinformował o tym na konferencji prasowej.

– Część mieszkańców skarży się na nieprawidłowości związane z przebudową alei Jana Pawła II i przedstawiają te informacje na piśmie. Po niespełna miesiącu od oddania drogi do użytku pojawił się w niej pierwszy ubytek. Dostaliśmy też informację, że na nowym odcinku alei warstwa asfaltu jest cieńsza niż wynikałoby to z zapisów w projekcie – tłumaczył Grzegorz Peczkis.

Plotki o tym, że sprawa jest już w prokuraturze dochodziły od kilku dni. O sprawie pisaliśmy w Tygodniku 7DNI. Poważne argumenty do takich kroków dostarczył protokół pokontrolny inwestycji.

Wynika z niego, że od kwietnia do listopada 2017 r. w obecności inspektora nadzoru, zespół kontrolny przebywał w miejscy robót, obserwując zrywanie starej warstwy drogi, aż do jej gruntowego koryta. Następnie obserwowano wykładanie jej kolejnymi warstwami, w tym kamiennym tłuczniem.

– Na tym etapie zaobserwowano iż pomiędzy kamieniami znajdowały się ziarna żużla węglowego oraz inne kamienie zdecydowanie różniące się wizualnie od materiału podstawowego, z którego wykonywano podbudowę drogi – relacjonuje przewodniczący zespołu Ryszard Masalski.

Władze miasta potwierdzają, że w drodze potwierdzono zmniejszonie ilości asfaltu, ale tłumaczą, że wykonawca dostanie za to mniej pieniędzy. Ponadto musi dać dłuższa gwarancję.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting