Spędzą po kilka lat w więzieniu za napad na Żabkę i salon gier

902

Na surowe kary bezwzględnego więzienia skazał trzech sprawców głośnych rozbojów na Pogorzelcu oraz w Kłodnicy.

Sąd Okręgowy w Opolu skazał Michała W. i Sebastiana D. na kary 4 lat więzienia. Najostrzejszy wyrok usłyszał Andrzej A., który ze względu na to, że był recydywistą, został skazany na 5 lat więzienia.

Przyznali się do zarzucanych im czynów, ale zaprzeczyli, że podczas napadów posługiwali się nożem, co sugerował prokurator.

W nocy z 18 na 19 kwietnia 2018 r. trójka mężczyzn stosując przemoc wobec kobiety zatrudnionej w salonie gier przy ul. Piastów w Zdzieszowicach, jak również grożąc jej użyciem noża dokonała zaboru kasetki z pieniędzmi w nieustalonej kwocie, wyłamując łomem zabezpieczenia w jednym z automatów. Sprawcy, chcąc utrudnić ich ujęcie, zabrali dwa telefony oraz rejestrator video, który działał w salonie.

Klika dni później, w tym samym składzie, mężczyźni zaatakowali obsługującego salon gier przy ul. Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz przemocy napastnicy użyli wobec pokrzywdzonego także gazu obezwładniającego. Ich łupem padły pieniądze w kwocie 3200 zł, a także smartfon oraz dysk z nagraniem monitoringu z lokalu, gdzie prowadzony był salon gier. Podobnie jak wcześniej, sprawcy chcieli w ten sposób utrudnić ich identyfikację i zapobiec szybkiemu powiadomieniu Policji.

Kolejnych przestępstw Sebastian D., Michał W. oraz Andrzej A. dopuścili się w sklepie przy ul. Kłodnickiej w Kędzierzynie-Koźlu. Tam bowiem, w dniu 24 kwietnia br., najpierw jeden z nich próbował ukraść piwo, a gdy został spostrzeżony przez ekspedientkę, która zażądała zwrotu zabranego napoju, napastnicy użyli wobec niej gazy obezwładniającego. Następnie mężczyźni szarpiąc pokrzywdzoną i grożąc uderzeniem butelką zażądali od niej wydania telefonu wartości 1000 zł. Kobiecie udało się jednak oswobodzić i uciec, udaremniając napastnikom ich plany.

Sebastian D. i Michał W. zostali zatrzymani w dniu 15 maja 2018 r., natomiast trzeci ze sprawców został ujęty dwa tygodnie później.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting