Śmieci po nowemu. „Czysty region” szykuje kolejne zmiany

System odbierania odpadów ma zostać usprawniony i przystosowany do przepisów krajowych.

Przepisy dotyczące gromadzenia i wywozu śmieci są dosyć skomplikowane i wiele wspólnot mieszkaniowych wciąż musi pouczać swoich lokatorów o tym, jak należy pozbywać się odpadów. Teraz szykują się kolejne zmiany, które przygotowuje „Czysty region”.

Związek Międzygminny „Czysty Region” chce jednak skonsultować z mieszkańcami nowy kształt regulaminu. W Kędzierzynie-Koźlu zaplanowano trzy takie spotkania.

Wszystkie odbędą się jeszcze w tym miesiącu, w różnych częściach miasta.:

21.03.2019 r. o godz. 17:00 w sali obrad Urzędu Miasta (p. 229, piętro I)

26.03.2019 r. o godz. 18:00 w sali OSP Sławięcice przy ul. Sławięcickiej 18

27.03.2019 r. o godz. 17:00 w Domu Kultury „Chemik” przy al. Jana Pawła II (sala 24, piętro I)

Osoby zainteresowane mogą wcześniej zapoznać się z zakresem proponowanych zapisów. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej: www.czystyregion.pl oraz w załącznikach pod artykułem. Własne uwagi zgłaszać można również pisemnie na adres Związku: ul. Szkolna 15, 47-225 Kędzierzyn-Koźle oraz mailowo: sekretariat@czystyregion.pl do końca marca 2019 r.

Celem zmian jest m.in. wprowadzenie selektywnego zbierania odpadów ulegających biodegradacji w zabudowie zamieszkałej wielorodzinnej i w zabudowie niezamieszkałej (w tym domki rekreacyjne i wypoczynkowe oraz rodzinne ogródki działkowe.

Planowane jest także wprowadzenie selektywnej zbiórki papieru z terenu nieruchomości niezamieszkałych i rezygnacja z worków o pojemności 60 litrów (zastąpienie ich opakowaniami o poj. 120 l.)

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting