Ślisko na drogach w powiecie. Są wypadki

793

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło już z rana. Kolejne stłuczka miała miejsce po południu.

W nocy z niedzielę na poniedziałek spadło w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim nawet 10 cm śniegu. W ciągu dnia zaczął on topnieć, a później zamarzać. To od razu wpłynęło na bezpieczeństwo na drogach.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 7.00 na ul. Waryńskiego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego 36-letnia kierująca oplem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem i zdarzyła się czołowo z audi.

Po godzinie 7.30 doszło do kolejnego zdarzenia w Bierawie na skrzyżowaniu ul. Kościelnej i ks.Ottona Steiera. Tym razem 21-letnia kierująca osobową skodą na łuku drogi wpadła w poślizg i uderzyła w bok naczepy samochodu ciężarowego.

Na szczęście w obu tych zdarzeniach nikt nie został ranny.

– Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania i łatwo wpaść w poślizg.

Dlatego też policjanci apelują do wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z dróg i chodników – podkreśla Magdalena Nakoneczna, rzecznik kędzierzyńskiej policji.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting