Będzie w Kędzierzynie-Koźlu „okrągły stół” w sprawie benzenu

711

Prezydent Kędzierzyna-Koźla chce opracować strategię przeciwdziałania problemowi zanieczyszczenia powietrza w mieście.

Sabina Nowosielska organizuje spotkanie w tej sprawie, które odbędzie się 22 listopada. Zaproszenie na nie dostaną parlamentarzyści, przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz miejskie służby. „Okrągły stół” w sprawie benzenu odbędzie się w sali konferencyjnej kozielskiego magistratu o 11.00.

Celem spotkania będzie „ustalenie i egzekwowanie odpowiedzialności prawnej nieujawnionego dotychczas sprawcy zwiększonej emisji benzenu”. Uczestnicy spotkania zajmą się również sprawą „zapewnienia mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla trwałej ochrony przed ponownym występowaniem bezprawnych działań w tej sferze”. Dokładnie tak sformułowane zostały cele spotkania w oficjalnym piśmie zapraszającym do udziału w nim i przesłanym do opolskich parlamentarzystów.

Jako pierwszy na zaproszenie odpowiedział poseł elekt Janusz Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości.

– Cieszę się, że gospodarz miasta Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle odpowiedziała na mój apel o zorganizowanie okrągłego stołu ws. problemu benzenu w Kędzierzynie-Koźlu – skomentował Janusz Kowalski. – Zdrowie oraz warunki życia mieszkańców to dla mnie bezwzględny priorytet. Potwierdzam moją obecność, ten problem trzeba rozwiązać.

Ważne jest to, że politycy bez względu na poglądy polityczne chcą walczyć z problemem i publicznie składają takie deklaracje. Zanieczyszczenia benzenem nie uda się bowiem zmniejszyć bez politycznego porozumienia ponad podziałami.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting