Są pieniądze na nowe drogi w powiecie

680

Symboliczne czeki na ponad 1,7 miliona złotych przekazała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Inwestycje drogowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim przyspieszają, co może cieszyć kierowców. Niedawno oddano do użytku kolejny odcinek odnowionej ul. Wojska Polskiego prowadzący z NDM do Azot. Teraz czas na kolejne inwestycje w powiecie.

Symboliczne czeki na ponad 1,7 miliona złotych przekazała na ten cel zarządowi powiatu wicewojewoda Violetta Porowska. Drogi otrzymały 80-procentowe dofinansowanie ich przebudowy.

Pierwsza to odcinek Zwiastowice-Ucieszków (trzeci etap) w gminie Pawłowiczki. Wartość ogólna zadania to 1 mln 381 tys. zł, w tym aż 1 mln 100 tys. dofinansowania.

– Droga zapewnia dostęp do licznych instytucji, takich jak szkoły, przedszkola, urzędy, straż pożarna, komenda policji czy centrum medyczne, dlatego jest ważnym szlakiem komunikacyjnym – wylicza starosta Małgorzata Tudaj.

Druga droga biegnie z Mechnicy (gmina Reńska Wieś) do granicy powiatu i jest kluczowym połączeniem z północno-zachodnią częścią Nysy. Zapewnia dostępność do licznych instytucji użyteczności publicznej. Wartość ogólna zadania to 798 tys. zł, w tym aż 639 tys. zł dofinansowania.

Obie drogi są na etapie rozstrzygnięć przetargowych, wkrótce więc pojawią się tam ekipy budowlane. W sumie w ostatnich latach kwoty dotacji na drogi lokalne z województwie opolskim sięgnęły kwoty 243 mln zł.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting