Są mieszkania dla potrzebujących w Kędzierzynie-Koźlu

765

Żeby dostać przydział, trzeba jednak mieć pieniądze na remont.

Jeszcze kilka lat temu kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne liczyła tysiąc osób. udało się jednak wyeliminować z niej tzw. martwe dusze a także przyspieszyć procedurę. Dzięki temu nie przekracza ona obecnie 60 osób.

Czas oczekiwania to przeciętnie dwa, trzy lata. Można to jednak przyspieszyć. Gmina po raz kolejny prowadzi procedurę wynajmu mieszkań do remontu. Na liście znalazło się dziewięć adresów.

O lokale do remontu mogą starać się ci kędzierzynianie, którzy znajdują się na zatwierdzonej przez prezydenta miasta liście osób oczekujących na najem mieszkania komunalnego na czas nieoznaczony. Chętni z tego grona do 31 lipca mogą złożyć odpowiedni wniosek. Do wyboru jest dziewięć mieszkań o różnej wielkości. Pełna lista została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Po weryfikacji wniosków wyłoniona osoba spisze umowę przedwstępną z Miejskim Zarządem Budynków Komunalnych dotyczącą rodzaju, zakresu i kosztów prac. Po ich zakończeniu MZBK zawiera z przyszłym użytkownikiem umowę najmu lokalu na czas nieoznaczony.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting