Rusza sierpniowe kino plenerowe

550

Mieszkańcy będą mieli okazję obejrzeć kilka ciekawych filmów. Pierwszy seans już 3 sierpnia.

Kino plenerowe przywędrowało do nas z USA. W Ameryce ogląda się je głównie z samochodów, u nas może do tego służyć koc czy przenośne krzesełko.

Sierpniowe kino plenerowe organizuje Miejski Ośrodek Kultury. Projekcje odbędą się w różnych dzielnicach Kędzierzyna-Koźla. 3.08 w Koźlu, 9.08 w Blachowni, 10.08 w Śródmieściu a 24.08 w Sławięcicach.

Oto repertuar:

Green Book, reż. Peter Farelly

Treść filmu: Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Na plaży Chesil, reż. Dominic Cook

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale

wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

Kobieta idzie na wojnę, reż. Benedikt Erlingsson

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

Pierwszy film obejrzymy w Koźlu i Sławięcicach, Na plaży Chesil w Blachowni, a Kobieta idzie na wojnę w Parku Pojednania.

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting