Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

692

W tym roku zwiększono pule do 1,6 miliona złotych.

Zainteresowanie budżetem obywatelskim rośnie z roku na rok. Mieszkańcy wytykają co prawda niektóre wady samej konstrukcji budżetu, ale podkreślają, że dobrze, iż w ogóle jest.

– Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać propozycje zadań, które zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego – poinformował Jarosław Jurkowski, rzecznik prezydenta Kędzierzyna-Koźla. – Tym razem mają do rozdysponowania ponad 1,6 mln złotych. Zadania można zgłosić osobiście w siedzibie rad osiedli lub za pośrednictwem strony www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl.

Może to zrobić m.in. każdy mieszkaniec osiedla posiadający zdolność do składania oświadczeń woli i organizacje pozarządowe. Każdy z podmiotów może zaproponować tylko jedno zadanie. Termin zgłaszania propozycji upływa 30 stycznia.

– Po raz drugi zadania można zgłaszać bez wychodzenia z domu – podkreśla Jurkowski. – Wystarczy odwiedzić stronę www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl. i wypełnić formularz. Jeśli ktoś nie jest przekonany do internetu, swój wniosek może złożyć także w formie pisemnej i dostarczyć go osobiście lub pocztą do siedziby rady osiedla.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting