Przebudowa ulicy Przyjaźni. Szykują się kolejne objazdy

1020

Przy drodze w Blachowni budowane będą kolejne nitki kanalizacji. To oznacza wielkie utrudnienia dla kierowców.

Kolejny etap prac przy ulicy Przyjaźni ma się rozpocząć w grudniu. Kilka dni temu odbyło się spotkanie w tej sprawie pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i miejskimi służbami. Ustalono, że inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy.

Pierwszy obejmie odcinek pomiędzy mostem na Kanale Gliwickim w pobliżu ul. Energetyków a ostrym zakrętem w kierunku centrum miasta (mniej więcej do wysokości numeru 45). Jego zamknięcie zaplanowano na początek grudnia. Prace mają potrwać około trzech tygodni i skończyć się w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Drugi etap robót, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Nowowiejską i Tuwima rozpocznie się po Nowym Roku. Tu budowa kanalizacji powinna potrwać około trzech miesięcy i zakończyć się na przełomie marca i kwietnia.

Terminy rozpoczęcia i zakończenia prac są mocno uzależnione od warunków atmosferycznych oraz decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza ul. Przyjaźni jako częścią drogi krajowej nr 40.

Wykonawca prac niestety nie może zastosować ruchu wahadłowego z uwagi na prowadzenie prac po obu stronach ulicy. Podczas ich prowadzenia wyżej wymienione odcinki zostaną więc zamknięte dla ruchu, ale z wyjątkami. Będą mogli się po nich poruszać mieszkańcy, pojazdy uprzywilejowane, śmieciarki oraz autobusy komunikacji miejskiej.

Pozostali będą musieli jechać objazdem przez Cisową albo Starą Kuźnię.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting