Prawnicy pomogą seniorom z Kędzierzyna-Koźla

688

W starostwie ruszył cykl wykładów dla emerytów.

Seniorzy są najbardziej zagrożoną oszustwami grupą mieszkańców. Nie tylko nie orientują się w przepisach prawa, ale również nie znają nowinek technicznych. Ponadto bywają dość ufni, co jest potem wykorzystywane przeciwko nim.

Władze starostwa powiatowego chcą ich wesprzeć i otoczyć ochroną prawną. Nasz powiat jest pierwszym samorządem województwie, w którym ruszył program „Prawnik dla Seniora”. Inauguracja programu odbyła się w poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu. To cykl konkretnych wykładów dla seniorów przygotowanych przez samorząd oraz stowarzyszenie OPPEN.

– Ważna jest edukacja i rzetelna informacja. Postanowiliśmy wejść we współpracę ze stowarzyszeniem i realizować ten program, w który włączyły się jeszcze cztery inne samorządy na Opolszczyźnie – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Poniedziałkowe zajęcia poprowadził adwokat dr Mariusz Hassa ze stowarzyszenia OPPEN.

– W części pierwszej omówione zostały kwestie związane z kodeksem postępowania administracyjnego, w tym sposoby załatwiania spraw w urzędach. W części drugiej wykładu wskazane zostały punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone przez powiat oraz wyszczególnione zostały podmioty uprawnione do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Przedstawiony został też wykaz wymaganych dokumentów oraz zakres świadczonych usług – relacjonuje dr Mariusz Hassa.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting