Pracownicy kozielskiego sądu poszli na chorobowe

1030

Większość personelu była dziś nieobecna w pracy. Prawdziwe problemy mogą się jednak zacząć za kilka dni.

Według informacji portalu tygodnik7dni.pl większość pracowników Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu przedstawiła dziś w pracy zwolnienia chorobowe i nie podjęła tego dnia pracy. Prezes sądu nie chciała dziś komentować sprawy, nie odniósł się do niej również rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Opolu z którym próbowaliśmy się skontaktować.

Zaplanowane na dziś rozprawy odbyły się, ale prawdziwe problemy mogą się pojawić za kilka dni. Na razie udaje się wykonywać najważniejsze obowiązki w okrojonym składzie kadrowym, ale na dłuższą metę będzie to niemożliwe. Być może część spraw spadnie z wokandy.

Masowa zwolnienia chorobowe to według naszych informacji część akcji protestacyjnej dotyczącej słabych zarobków pracowników administracji sądowej. Protest jest nieoficjalny, a pracownicy sądów zaczerpnęli tę metodę od służb mundurowych (policji, straży pożarnej), którzy w podobny sposób wywalczyli niedawno o ok. 1 tys. zł podwyżki dla każdego funkcjonariusza.

Iwona Nałęcz-Idzikowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości oświadczyła portalowi „Rzeczpospolita.pl”, że związek akcji nie organizował. Do jego członków dochodzą jednak głosy jak przebiega.

Protest ma potrwać do 21 grudnia.

Jutro postaramy się uzyskać stanowisko kozielskiego sądu.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting