Praca w „Azotach” to dla wielu spełnienie marzeń

Grupa Azoty ZAK S.A. zaprezentowała się na Targach Pracy i Edukacji w Kędzierzynie-Koźlu. Stoisko firmy od lat uchodzącej za jednego z najlepszych pracodawców w regionie cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

Nic dziwnego: praca w tak renomowanej firmie jest marzeniem wielu, dlatego szansa zapoznania się z zasadami rekrutacji, oczekiwaniami Grupy Azoty ZAK S.A. względem kandydatów oraz możliwościami uzyskania posady w Spółce jest nie lada okazją. Taką możliwość dały czwartkowe Targi Pracy i Edukacji, zorganizowane w hali sportowej Śródmieście.
– Jeszcze czeka nas kilka lat edukacji, ale już teraz interesujemy się ofertami pracy w Grupie Azoty ZAK S.A., gdyż to właśnie tu chciałybyśmy pracować – mówiły podczas targów uczennice gimnazjum z Solarnii (na zdjęciu).

Targi adresowane były zarówno do osób nie mających obecnie zatrudnienia, jak i kierujących się zasadą „szukaj pracy gdy ją masz” i chcących w związku z tym zmienić pracodawcę, przekwalifikować się, ukończyć kursy i szkolenia. Dla osób zamierzających zmienić miejsce pracy na bardziej atrakcyjne szczególnie interesująca okazała się oferta Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.

– Grupa Azoty ZAK S.A. jest postrzegana jako atrakcyjny pracodawca, nie możemy narzekać na brak zainteresowania ze strony kandydatów do pracy. Mimo to pozostajemy otwarci na rynek i staramy się wykorzystywać każdą okazję do nawiązywania kontaktów z potencjalną kadrą – wyjaśnia motywy uczestnictwa w targach Monika Ptaszyńska, kierownik Biura Polityki Personalnej w kędzierzyńskiej spółce chemicznej.

Czwartkowe wydarzenie było okazją do zapoznania się przez potencjalnych kandydatów z zasadami rekrutacji do Grupy Azoty ZAK S.A.

– Podczas targów pracy i innych wydarzeń branżowych prezentujemy zainteresowanym głównie mechanizmy działania naszej platformy rekrutacyjnej, która pozwala nam budować obszerną i zróżnicowaną bazę kandydatów. To nowoczesne narzędzie, umożliwiające nie tylko rekrutację na konkretne stanowisko, ale także składanie aplikacji poprzez narzędzie rekrutacji ciągłej – tłumaczy Monika Ptaszyńska.
W przypadku gdy w Grupie Azoty ZAK S.A. zaistnieje potrzeba zatrudnienia pracownika w trybie pilnym, wystarczy sięgnąć do bazy, wyselekcjonować osoby spełniające wymagania i zaprosić do dalszych rozmów – bez potrzeby rozpisywania rekrutacji od zera.
Formularz rekrutacyjny można wypełnić na stronie rekrutacja. grupaazoty. com, gdzie na bieżąco zamieszczane są oferty pracy w całej Grupie Azoty.

Czwartkowe targi stanowiły także propozycję dla absolwentów gimnazjów z Kędzierzyna-Koźla i ich rodziców. Można było zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną szkół średnich, w tym z możliwościami kształcenia w klasie chemicznej Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja. Są one prowadzone pod patronatem Grupy Azoty ZAK S. A., będącej m. in., fundatorem stypendiów dla najlepszych uczniów. Klasy chemiczne w Sławięcicach kształcą potencjalnych pracowników laboratorium, pionu naukowo-badawczego i innych jednostek Grupy Azoty ZAK S.A.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting