Powiatowy chór otrzyma oficjalną nazwą

985

Wszystko odbędzie się podczas wyjątkowego wydarzenia muzycznego już w najbliższą niedzielę

Kędzierzyn-Koźle chórami stoi. Do dwóch utytułowanych zespołów – Echo Kresów i Cantabile – niedawno dołączył trzeci. To chór powiatowy pod batutą Zygryfa Włodarza.

W najbliższą niedzielę o godz. 17.00 w szkole muzycznej na os. Pogorzelec w Kędzierzynie odbędzie się jego koncert. Chórzyści długo szykowali się na ten wyjątkowy występ, który poprzedzony zostanie miłym epizodem. W niedzielę zespół oficjalnie otrzyma nazwę. Jaką? To okaże się dopiero w niedzielę.

– Po wielomiesięcznych dyskusjach podjęliśmy decyzję, że nazwa chóru powinna nawiązywać do historycznych czasów powstania miasta Kędzierzyn – tłumaczy dyrektor szkoły muzycznej Gotfryd Włodarz i jednocześnie dyrygent chóru.

Co usłyszymy w niedzielę? – Zagramy utwory Straussów wiedeńskich, ale też marsze, pojawi się czardasz, jak również utwory chóralne, szykujemy też niespodziankę – dodaje Gotfryd Włodarz. Całe wydarzenie będzie właściwie koncertem mieszanym, na deskach szkoły wystąpi bowiem nie tylko chór powiatowy, ale także Kędzierzyńska Filharmonia Młodych.

Wspólnie więc przygotowywany jest wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy szesnaście utworów.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting