Potrzebne pielęgniarki do Domu Pomocy w Jakubowicach

Placówka ma problemy po tym, jak u sporej części personelu wykryto koronawirusa.

Dom Pomocy Społecznej w Jakubowicach to placówka opiekuńcza, która najbardziej ucierpiała w województwie opolskich w wyniki epidemii. Służby wojewody zwróciły się do gmin woj. opolskiego z wnioskiem o wskazanie opiekunek, które mogłyby pojechać do pracy do Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach. Niedawno wykryto tam ok. 30 przypadków zakażenia. Chodzi o te panie, które na co dzień pracują w domach samopomocy i innych domach dziennego pobytu, które obecnie są zamknięte.

Jak poinformował wojewoda do pracy w Jakubowicach poszukiwane są osoby zdrowe, poniżej 60 roku życia, które nie mają orzeczonej niepełnosprawności i nie wychowują dzieci poniżej 18. roku życia. Muszą mieć także odpowiednie kwalifikacje.

Wiadomo, że nie będzie łatwo znaleźć takie panie. Wszystkie domy opieki społecznej, placówki opiekuńcze i tym podobne są bowiem w praktyce odcięte od świata. Podjęcie pracy w nich może być tożsame ze zgodą na co najmniej dwutygodniową kwarantanną.
Podopieczni nie mogą wychodzić na zewnątrz, personel jest zobowiązany do zwiększonych środków ostrożności. Nie ma przepustek, odwiedzin, obowiązuje zakaz wstępu dla osób spoza personelu. Jedynym środkiem kontaktu jest tam telefon.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting