REKLAMA

Potężny wzrost zanieczyszczenia benzenem? Wstrząsające wartości i znikające dane WIOŚ

1959

Według specjalnych aplikacji wyniósł on dziś po południu 313 mikrogramów na metr sześcienny. To przekroczenie normy o 6000 procent!

Informację o wielkim wzroście zanieczyszczenia benzenem mieszkańcy przekazują sobie za pomocą portali społecznościowych. Można na nich znaleźć skan z jednej z aplikacji na telefony komórkowe, która mierzy jakość powietrza w Kędzierzynie-Koźlu.

Według niej dziś o godzinie 13.00 na ulicy Bolesława Śmiałego poziom zanieczyszczenia benzenem osiągnął poziom 313 mikrogramów na metr sześcienny. To przekroczenie normy o 6000 procent (norma wynosi 5 mikrogramów i jest liczona jako średnia wartość roczna).

Chcieliśmy porównać to z wynikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu który ma obowiązek monitorować jakość powietrza i na bieżąco publikować dane w internecie. Z wykresu wynika, że o 8.00 rano w powietrzu było 40 mikrogramów na metr sześcienny, ale dane z godzin od 9.00 do 13.00… zniknęły. Po prostu ich nie ma.

Będziemy o to jutro pytać WIOŚ. Tymczasem na wszelki wypadek lepiej ograniczyć spacery. Największe stężenia benzenu w ostatnich latach przekraczały nawet 300 mikrogramów na metr sześcienny. Ostatnie podejrzenia kierowane są na nieszczelny gazociąg przebiegający przez osiedle Piastów. Wcześniej brano pod uwagę niektóre firmy z branży chemicznej.

REKLAMAOne thought on “Potężny wzrost zanieczyszczenia benzenem? Wstrząsające wartości i znikające dane WIOŚ

  1. czysty

    Truja nas i truć będą bezkarnie. Za duże pieniądze za tym stoją i pewnie niejeden z nasZych rządzących. ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting