Posłem jest krótko, ale rozpoznawalności mogłoby mu pozazdrościć wielu polityków

2038

Kamil Bortniczuk to najczęściej występujący w mediach opolski parlamentarzysta prawicy. Na ile przełoży się to na wyborczy wynik?

„Czwórka” na opolskiej liście PiS do Sejmu to Kamil Bortniczuk, polityk i samorządowiec z Głuchołaz. Posłem został pod koniec zeszłego roku, zastępując Bartłomieja Stawiarskiego, który zrezygnował z pracy w parlamencie by zostać burmistrzem Namysłowa. Bortniczuk od razu mocno wziął się do pracy. Szybko został rzecznikiem prasowym Porozumienia – ugrupowania Jarosława Gowina.

Od tego czasu jest jednym z najczęściej występujących w mediach polityków obozu zjednoczonej prawicy. Chętnie zapraszany do programów zarówno sprzyjającej rządowi telewizji publicznej, jak i bardzo niechętnej władzy prywatnej TVN. Wśród komentatorów wyróżnia się przede wszystkim świetnym przygotowaniem do programów, rozległą wiedzą oraz umiejętnością argumentowania swoich racji.

Tym samym Kamil Bortniczuk dość szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych opolskich polityków. Jak przełoży się to na mandat posła w październikowych wyborach parlamentarnych?

Politolodzy zgodnie podkreślają, że medialna sława z reguły pomaga politykowi, szczególnie, gdy nie jest kojarzona negatywnie. W przypadku Bortniczuka, którego cechują stonowane i merytoryczne  wypowiedzi, z pewnością telewizyjna rozpoznawalność w pozytywny sposób wpłynie na wynik wyborczy.

Jednocześnie dodają, aby w żaden sposób nie przesądzać o nim wyłącznie na podstawie faktu, że dany polityk jest często obecny w telewizji. Swoją rozpoznawalność musi podkreślić dobrą kampanią wyborczą i bezpośrednim kontaktem z potencjalnymi wyborcami. Kamil Bortniczuk zdaje się jednak o tym wiedzieć, bo w kampanię wszedł dość mocno.

W samym Kędzierzynie-Koźlu już zagospodarował jeden z najlepszych billboardów przy wiadukcie kolejowym w ścisłym centrum miasta. W mijający weekend gościł między innymi na dożynkach w Hajdukach Nyskich, Kamienniku czy Charbielinie. W najbliższych dniach planuje się spotykać z mieszkańcami innych opolskich gmin.

Taka kampania – jak pokazują doświadczenia poprzednich wyborów – jest najskuteczniejsza. Nic nie zastąpi bowiem bezpośredniego kontaktu z wyborcami. Jeśli Kamil Bortniczuk utrzyma obecną aktywność, prawdopodobieństwo, że zostanie posłem na kolejną kadencję wydaje się dość duże.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting