Poparcie Patryka Jakiego daje mu mocny atut w walce o mandat posła

Janusz Kowalski niezwykle dynamicznie rozpoczął kampanię wyborczą. Wspiera go były wiceminister sprawiedliwości, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej polityki.

Był czas, że zdjęcie z Lechem Wałęsą dawało mandat posła każdemu, kto o takowe zadbał i opublikował. Ta historyczna anegdota przypomniała się wielu politykom w wyborach samorządowych 2018r., kiedy wsparcie Patryka Jakiego w istotny sposób zwiększało szanse kandydata.

W zbliżających się wyborach parlamentarnych Patryk Jaki udzielił poparcia Januszowi Kowalskiemu, nr 3 na opolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Kowalski i Jaki działają wspólnie od maja 2004 roku. Jaki był wówczas maturzystą oraz organizatorem głośnych protestów maturzystów, sprzeciwiających się unieważnieniu egzaminów. Kowalski, który koordynował zwycięską kampanią wyborczą prawicy w Opolu w wyborach samorządowych w 2002 roku, zaproponował Jakiemu współpracę oraz wejście do środowiska Młodych Konserwatystów. Już dwa lata później Patryk Jaki został radnym, szefem Młodych Konserwatystów, a także wiceprezesem Stowarzyszenia „Stop Korupcji”, które założył Janusz Kowalski.

W 2011 roku Jaki został posłem, a trzy lata później wybory na prezydenta Opola wygrał Arkadiusz Wiśniewski. Wspierali go Patryk Jaki i Janusz Kowalski, który w latach 2014-2015 był wiceprezydentem Opola i zastępcą Wiśniewskiego. Już rok później Jaki uzyskał blisko 30 tysięcy głosów w wyborach do Sejmu. To był najlepszy wynik na Opolszczyźnie.

– Bez względu na to, co przez te 15 lat znajomości robiliśmy zawodowo, w jakiej partii byliśmy, zawsze były dla nas ważne idee konserwatywne, im służymy i to jest spoiwo naszej przyjaźni – przekonuje Kowalski.

Jaki i Kowalski od zawsze podkreślali, jak ważne jest dla nich odkłamywanie najnowszej historii Polski oraz pamięć o bohaterach antykomunistycznego podziemia. W opolskim środowisku młodych konserwatystów, narodził się pomysł budowy pomnika upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych w Opolu, a potem również ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Do Sejmu projekt ustawy w sprawie święta skierował śp. prezydent Lech Kaczyński. Janusz Kowalski jest współautorem książki „Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005”, z kolei Patryk Jaki – jako wiceminister sprawiedliwości – zainicjował budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Janusz Kowalski mocno wszedł w kampanię wyborczą. Przede wszystkim stara się odgrywać rolę “fightera” na opolskiej liście PiS, czyli polityka wchodzącego w mocne starcia z rywalami. Zaatakował między innymi Romana Kolka, wicemarszałka woj. opolskiego.

– Rozliczę wicemarszałka Romana Kolka z Mniejszości Niemieckiej i marszałka Andrzeja Bułę z Platformy Obywatelskiej za zamknięcie i sprzedaż ośrodka rehabilitacji dla dzieci w Suchym Borze – poinformował Janusz Kowalski.

fot. facebook.com/januszmarcinkowalski

REKLAMA . . . . . .



Protection Plugin made by Web Hosting