Ponad dwa miliony złotych na przyłączenie do sieci MZEC. Jakie ulice?

Miasto dostanie dofinansowanie zewnętrzne na rozbudowę ekologicznej sieci grzewczej. Chętnych do podłączenia jest coraz więcej.

Sieć ciepłownicza Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej to jedno z najtańszych i najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewania. Dlatego miasto Kędzierzyn-Koźle stara się go rozwijać w miarę możliwości.

– Projekt MZEC K-Koźle „Rozbudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej na terenie Kędzierzyna-Koźla” został pozytywnie oceniony i jest na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania – informuje prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Koszt całkowity projektu to 5 639 624,77 PLN. Dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych wynosi 2 201 757,08 PLN.
W ramach projektu zostanie zrealizowane m.in. zadanie polegające na rozbudowie sieci ciepłowniczej wzdłuż ulic Grunwaldzkiej, Głowackiego i Dworcowej.

– W sumie cały projekt przewiduje wybudowanie sieci cieplnej wraz przyłączami do 37 budynków na terenie Osiedla Śródmieście i Pogorzelec – dodaje Sabina Nowosielska.

Przyłączanie się do sieci MZEC ma nie tylko aspekt finansowy (to tanie źródło ogrzewania), ale także ekologiczny. Władze Kędzierzyna-Koźla już od kilku lat promują ten sposób ogrzewania mieszkań. Jednym z głównych celów magistratu jest zmniejszenie zapylenia Kędzierzyna-Koźla. Minionej zimy było w tym zakresie dużo lepiej, niż wcześniej, czego zasługą były nie tylko niższe temperatury, ale także coraz większa liczba ekologicznych źródeł ciepła.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting