Policja poluje na pijanych kierowców

653

Od początku wakacji w całym województwie przebadano aż 50 tysięcy użytkowników dróg. Prawie pół tysiąca z nich jechało na podwójnym gazie.

Jak ważne są tego typu kontrole, pokazuje sytuacji ze Strzelec Opolskich. Tam, na początku czerwca na miejsce wyjazdu wycieczki do Krakowa, przyjechał autokarem nietrzeźwy kierowca. 44-latek miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Natomiast dzieci pojechały na wycieczkę – wprawdzie z opóźnieniem – ale za to bezpiecznie, bo już z trzeźwym kierowcą.

Policjanci ruchu drogowego monitorują bezpieczeństwo na drogach, sprawdzają prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Reagują na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych.

Od początku wakacji funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili blisko 50 000 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby 483 kierowców zdecydowało się na jazdę będąc nietrzeźwym oraz po spożyciu alkoholu. W tym czasie doszło do 73 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób, a 94 zostało rannych.

Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość, nie udzielenie pierwszeństwa czy prędkość nie dostosowana do warunków drogowych. Panujące obecnie wysokie temperatury mają znaczący wpływ na nasz organizm i mogą powodować wydłużenie czasu reakcji, złe samopoczucie, utrudnioną koncentrację czy zaburzenia wzroku. Po raz kolejny przypominamy i apelujemy by kierowcy jak najczęściej korzystali z przerw w trakcie długich podróży, spożywali duże ilości płynów i pamiętali o swoich pasażerach, w szczególności o dzieciach.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting