Pokazali, że mają głowę do chemii

910

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach rozegrano ósmą edycję Konkursu „Chemiczna Głowa”, w którym rywalizowała młodzież szkół podstawowych i gimnazjaliści.

Patronem rywalizacji, w której wzięło udział kilkudziesięciu młodych fascynatów chemii, i fundatorem nagród dla laureatów była Grupa Azoty ZAK S. A.

– Współpracujemy z Zespołem Szkół nr 3 już od lat i jest to dla nas bardzo ważne partnerstwo, które ma charakter dwuwymiarowy – podkreśla Artur Kamiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. – Z jednej strony dotyczy współpracy w organizacji corocznego konkursu „Chemiczna Głowa” i fundowaniu nagród dla startujących w nim uczniów gimnazjów oraz zastępujących je sukcesywnie szkół podstawowych. Natomiast drugi wymiar dotyczy już stricte działającej od 2012 roku klasie chemicznej, której patronujemy. Propagujemy w ten sposób naukę chemii wśród młodzieży.

– Udział tak wielu szkół, również spoza Kędzierzyna-Koźla, utwierdza nas w przekonaniu, że warto wspierać takie inicjatywy. To również dowód na to, że nasze miasto jest miastem chemii nie tylko ze względu na działanie dużych przedsiębiorstw, ale również edukację chemiczną, która dzięki wysiłkom uczniów i kadry naukowej jest na bardzo wysokim poziomie – podkreślił Artur Kamiński

Rywalizacja składała się z części teoretycznej polegającej na rozwiązywaniu zadań oraz praktycznej, w trakcie której uczestnicy przeprowadzali doświadczenia.

– Zmagania są dwuetapowe – uczniowie mogą wykazać się wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi w laboratorium. To wartość i wyróżnik naszego konkursu. Aby dobrze przygotować się do rywalizacji, uczniowie w swoich szkołach razem z nauczycielami muszą praktykować czynności laboratoryjne, a wtedy najłatwiej złapać bakcyla chemii. Oczywiście zapraszamy do nauki w naszej szkole i klasie chemicznej – mówi Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

Lista laureatów VIII Konkursu „Chemiczna Głowa”:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu
Skład drużyny: Małgorzata Łotarewicz, Martyna Malerczyk, Jakub Ziober

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Skład drużyny: Aleksandra Zawadka, Kamil Salich, Adam Dziedzic

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zdzieszowicach
Skład drużyny: Anna Gawlitza,
Nina Oleśniewicz, Michał Jendrusch

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jemielnicy
Skład drużyny: Jacek Krupnik,
Jan Hellmann, Mateusz Gola

V miejsce – Szkoła Podstawowa
Nr 3 w Nysie
Skład drużyny: Jakub Kret,
Miłosz Małecki, Michał Zbylut

Wyniki – część pisemna

I miejsce – Jacek Krupnik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jemielnicy

II miejsce – Jakub Ziober – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12
w Kędzierzynie-Koźlu

III miejsce – Paulina Konkolewska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6
w Kędzierzynie-Koźlu

Wyniki – drużyny kibiców

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zdzieszowicach

 

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting