Podsumowanie WOŚP. Kędzierzynianie zebrali 73 701 zł i 9 groszy

232

To więcej niż podczas zbiórki zeszłorocznej.

Miejski Ośrodek Kultury we wtorek podał oficjalne wyniki zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Kędzierzynianie zebrali dokładnie 73 701 zł i 9 groszy. To przede wszystkim efekt pracy 130 wolontariuszy, których przez całą niedzielę można było spotkać na ulicach miasta.

W „Chemiku” odbyły się pokazy pierwszej pomocy, dzieciom malowane także buzie. Koncerty zorganizowano z kolei w DK „Lech” na osiedlu Blachownia.

W trakcie zeszłorocznego finału do puszek trafiło dokładnie 66 273,63 zł. To o jedną piątą więcej, niż w 2018r,. Wówczas zebrano 53 560 zł.

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak co roku nad bezpieczeństwem kwestujących, czuwali policjanci z Kędzierzyna-Koźla. 30 funkcjonariuszy z prewencji, ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego dbało o bezpieczeństwo wolontariuszy.

Policjanci przed rozpoczęciem kwestowania przekazali wolontariuszom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa. Następnie patrolowali miejsca prowadzonych kwest oraz zabezpieczali imprezy związane z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla nie odnotowali zgłoszeń związanych ze zbiórką. Wszyscy kwestujący bezpiecznie wrócili do sztabów.

Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi: „WIATR W ŻAGLE” – 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane będą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting