PO WICHURZE » Ponad 200 interwencji straży pożarnej

724

Taki jest bilans nawałnicy jaka przeszła nad Kędzierzynem-Koźla.

Dobra informacja jest taka, że nie ma ofiar śmiertelnych. W naszym powiecie ranna w wyniku gwałtownych wiatrów została tylko jedna osoba. Zdarzenie miało miejsce w gminie Polska Cerekiew, jeden z mieszkańców został uderzony fragmentem dachu podczas zabezpieczania zniszczeń.

Według raportów na godzinę 18.00 strażacy od nocy z niedzieli na poniedziałek wyjeżdżali do akcji w sumie ponad 200 razy. Najczęściej interwencje dotyczyły powalonych drzew oraz uszkodzonych dachów. Co najmniej kilkanaście samochodów zostało uszkodzonych, zarówno przez spadające elementy dachów jak i drzewa.

Przewróconych zostało również kilka przystanków i większość billboardów. Urząd miasta wydał apel w którym przestrzega przed wejściem do parków.

„Ostatnia wichura spowodowała mnóstwo szkód w Kędzierzynie-Koźlu. W miejskich parkach są usuwane i zabezpieczane kolejne wiatrołomy. Porządkujące teren służby uprzejmie proszą mieszkańców, żeby dla własnego bezpieczeństwa dziś (11.03) i jutro unikali przechadzek po parkowych alejkach” – podał urząd miasta.

W sumie na terenie Kędzierzyna-Koźla i gmin wiejskich powiatu w różne akcje zaangażowało się blisko 1000 strażaków, zarówno zawodowych jak i ochotników.

Niestety, o godzinie 18.00 mieszkańcy osiedla Kuźniczka wciąż byli pozbawieni prądu. Energetycy cały czas pracują nad usunięciem awarii.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting