Platforma skręci jeszcze bardziej w lewo?

Platforma skręci jeszcze bardziej w lewo?

860

Michał Nowak, zwolennik przyjmowania uchodźców z krajów muzułmańskich i uczestnik antyrządowych protestów histerycznej opozycji stanął na czele PO w Kędzierzynie-Koźlu.

Zmiana dokonała się podczas wyborów nowego kierownictwa partii rządzącej miastem i współrządzącej powiatem. Dotychczasowy szef Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu Dariusz Szymański nie ubiegał się o reelekcję. Jedynym kandydatem był Michał Nowak, który – cytując dawny żart Jana Pietrzaka – wygrał sam ze sobą.

Na czele jakiej formacji staje Nowak, od trzech lat miejski radny? Z jednej strony PO ma prezydenta i bezwzględną większość w radzie miasta (to drugie jest głównie wynikiem głębokiej niedoskonałości samorządowej ordynacji wyborczej obowiązującej w wyborach 2014 roku. Na jej mocy Platforma, która dostała wyraźnie poniżej 20 procent głosów w mieście, zdobyła bezwzględną większość w radzie). Platforma ma także starostę i współrządzi powiatem w koalicji z Niemcami.

Z drugiej jednak strony ugrupowanie jest w głębokim kryzysie. Sabina Nowosielska nie przyznaje się już do związków z partią, część jej działaczy także rozważa start w przyszłorocznych wyborach pod nowym lokalnym szyldem, by nie być kojarzonym z Platformą.

Czy w tej sytuacji wyrażający w wielu kwestiach skrajne poglądy Michał Nowak (zwolennik sprowadzania do naszego miasta uchodźców z krajów muzułmańskich, uczestnik lipcowych protestów histerycznej opozycji, których celem było zastopowanie oczekiwanych przez – jak wynika z sondaży – 80 procent Polaków reformy wymiaru sprawiedliwości, nie ukrywający także swej głębokiej niechęci do konserwatywnych hierarchów polskiego Kościoła, poprowadzi lokalną PO do wyborczego sukcesu? Czas pokaże.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting