Piłkarze i piłkarki „dziewiątki” z sukcesami na Igrzyskach Dzieci

950

Młodzi futboliści dobrze zaprezentowali się podczas rozgrywek powiatowych.

W poniedziałek (6.05) odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (r. 2006 i mł.). Uczennice PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęły turniej od zwycięstw grupowych 3-0 z Solarnią i 8-1 z Landzmierzem. W półfinale po zaciętym meczu pokonały 1-0 Reńską Wieś (po golu samobójczym). W finale po raz kolejny zwyciężyły Solarnię 3-0. „Dziewiątka” została mistrzem powiatu i w nagrodę w piątek będzie gospodarzem półfinału wojewódzkiego.

Skład zwycięskiej drużyny: Emilia Szafarczyk, Agata Długosz, Julia Haider, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Wiktoria Bania, Kinga Celi, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

Z kolei we wtorek (7.05) reprezentanci „dziewiątki” wzięli udział w dwóch turniejach piłkarskich. Najpierw uczniowie (r.2006 i mł.) wygrali po zaciętym turnieju Mistrzostwa Powiatu w swojej kategorii, zwyciężając we wszystkich czterech meczach turnieju (kolejno z Landzmierzem 3-0, z Mechnicą 2-1, z PSP12 1-0 i z Solarnią 7-1). Dzięki tym wynikom, podobnie jak ich rówieśniczki, awansowali do półfinału wojewódzkiego, którego będą gospodarzem. Zawody odbędą się we wtorek (14.05) od godz. 10.00 na pobliskim Orliku (ul.9 maja).

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Bartosz Zięcik, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik, Bartłomiej Sekuła, Tymon Katlik, Oskar Liszok, Michał Komor. Trener Krzysztof Hańcza

W tym samym czasie starsze reprezentantki „dziewiątki” (r. 2003-5) wzięły udział w Mistrzostwach Miasta. Co prawda przegrały swój jedyny mecz w turnieju 1-4 z gimnazjalistkami z PG5, ale z powodu absencji innych drużyn awansowały z drugiego miejsca do zawodów powiatowych, które rozegrane zostaną w czwartek (8.05) od godz. 10.00 na boisku PSP19.

Skład PSP9: Oliwia Meinert, Klaudia Andruszek, Marta Gajdek, Oliwia Berezowska, Nikola Partyka, Victoria Kielbassa, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska. Trener Filip Zasadowski

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting