REKLAMA

Pijani kierowcy spowodowali kolejne wypadki w powiecie kędzierzyńskim

655

30-letni mieszkaniec Kędzierzyna rozbił swój samochód na drzewie. Natomiast 20-latek wracając ze znajomymi wypadł z drogi. Obaj mieli około 1,5 promila.

Pijani kierowcy to już plaga na ulicach naszego powiatu. W miniony weekend doszło do dwóch wypadków z udziałem nieodpowiedzialnych właścicieli pojazdów.

Do pierwszego zdarzenia doszło 9 lutego wieczorem na terenie miasta. Dyżurny kędzierzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że 30-latek kierując osobowym peugeotem uderzył w drzewo, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Po chwili został zatrzymany. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad 1,5 promila.

Do kolejnego zdarzenia doszło 2 dni później w Komornie. Tam z kolei kierowca innego peugeota stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. W samochodzie przewoził jeszcze dwie osoby. I w tym przypadku badanie alkomatem pokazało, że kierowca jest nietrzeźwy. Miał blisko 1,5 promila. Na szczęście uczestnicy obu zdarzeń nie doznali poważnych obrażeń.

Teraz obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting