Pierwszy jarmark za nami, kolejny już w weekend

948

W sobotę i niedzielę świąteczną atmosferę można było poczuć na Placu Rady Europy. Następny kiermasz pod starostwem. Tym razem połączony z akcją charytatywną.

Świąteczne kramy w sobotnie popołudnie stanęły przed kozielskim magistratem. Można było kupić rękodzieło, świąteczne ozdoby, garmażerkę i wiele innych. Na odwiedzających jarmark czekał imponujących rozmiarów święty mikołaj wraz z pomocnikami, żywa szopka i rozmaici wykonawcy utworów związanych ze świętami.

Z kolei w niedzielę punktem kulminacyjnym o godz. 16. była iluminacja choinki. Tego dnia odbyło się również wspólne śpiewanie kolęd i degustacja potraw świątecznych przygotowanych przez okoliczne restauracje.

W sumie ciągu dwóch dni jarmark odwiedziło kilka tysięcy osób. Kolejna taka okazja już w najbliższy weekend. – Zapraszamy serdecznie na jarmark pod kędzierzyńskie starostwo, który w tym roku będzie wyjątkowy – mówi Adam Lecibil, rzecznik prasowy kędzierzyńskiego starostwa.

Został bowiem połączony z dniem dawcy szpiku dla Madzi i Olivera. Magda Koszela ma 6 lat i wraz z rodzicami i 3-letnim bratem Frankiem mieszka w Większycach. Oliver Stais ma 3 lata i wraz z rodzicami i 6-letnią siostrą Laurą mieszka w Walcach. Oboje uwielbiają jeździć na rowerze. Niestety łączy ich również wspólna diagnoza – białaczka limfoblastyczna. Akcja rejestracji dawców odbędzie się w sobotę 15 grudnia od godz. 12.00 do 18.00 w budynku starostwa powiatowego.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting