Pierwsza sesja z nerwową końcówką

1200

Rada miasta wybrała swoich przedstawicieli na najważniejsze stanowiska w tym samorządzie. Radni PiS są jednak niezadowoleni.

Większość w radzie miasta ma Koalicja Obywatelska na czele której stoi urzędująca prezydent Sabina Nowosielska – 14 radnych. PiS ma w radzie 5 mandatów, a KWW Niezależni – 4.

Przewodniczącym rady został wybrany Ireneusz Wiśniewski.

– Chciałbym podziękować za tak duże zaufanie. Dziękuję tym radnym, którzy na mnie zagłosowali, ale również tym, którzy oddali głosy na mojego przeciwnika, którego bardzo cenię i szanuję. Funkcja ta jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem, ale także zobowiązaniem.

Przysięgę złożyła również prezydent Sabina Nowosielska:

– To będzie długa kadencja, bo pięcioletnia. Ze swojej strony chciałabym zagwarantować współpracę z każdym radnym. Wybrali nas mieszkańcy i to dla nich sprawujemy urząd. Mam nadzieję, że za pięć lat ocenią nas pozytywnie.

W dalszej części obrad radni wybrali dwóch wiceprzewodniczących rady. Zostały nimi Halina Mińczuk i Ewa Czubek. W kolejnych głosowaniach podjęli także decyzje dot. wyboru przewodniczących komisji problemowych.

Pod koniec sesji doszło jednak do zgrzytu. Radni Prawda i Sprawiedliwości wyrazili swoje daleko idące niezadowolenie z powodu nie uwzględnienia ich wniosku o powołanie na szefa komisji rewizyjnej przedstawiciela tej partii. Wydali oświadczenie w tej sprawie.

„Przedkładacie szansę dobrej współpracy nad całkowite zawłaszczenie naszego samorządu” – odczytała treść oświadczenia Katarzyna Kukolka-Bogocz. Radni koalicji uważają jednak, że samorządowcy prawicy nie mają racji i podkreślają, że mogą pełnić funkcję zastępców komisji problemowych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting