Otwarcie targowiska już w przyszły poniedziałek

960

Kupcy po blisko roku wracają na bazar przy ulicy Damrota.

– Nareszcie! – cieszą się handlowcy z Damrota, którzy przez wiele miesięcy czekali na modernizację targowiska i tymczasowo prowadzili biznes na zastępczym placu przy ulicy Stalmacha. Już w najbliższy poniedziałek, odnowiony obiekt zostanie otwarty.

Targowisko przeszło gruntowną modernizację. Aktualnie powierzchnia handlowa daje możliwość ekspozycji towarów pod dwiema estetycznymi, zadaszonymi wiatami, gdzie znajduje się blisko 70 stanowisk. Zdecydowana większość punktów ma dostęp do gniazd elektrycznych. Na miejscu powstało także 10 zamykanych boksów handlowych. Każdy z nich jest ogrzewany, ma dostęp do bieżącej wody oraz możliwość zamontowania umywalki.

Wiadomo, że na targowisku nie zabraknie ekologicznej żywności. Część powierzchni handlowej zostanie przeznaczona dla rolników pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych ich własnej produkcji. To nie wszystko, bo plac targowy posiada również miejsca niezabudowane z przeznaczeniem do handlu okazjonalnego.

Kompleks handlowy posiada także budynek administracyjno-socjalny. Przewidziano w nim pokój socjalny dla handlujących i gospodarza obiektu oraz toalety dla odwiedzających targowisko. Chwilę wytchnienia podczas zakupów znajdziemy na jednej z ławek ustawionych na placu.

Przebudowa targowiska to kolejna miejska inwestycja z unijnym dofinansowaniem. Całkowity remont pochłonął blisko 2,8 miliona złotych, z czego prawie milion to dotacja z Brukseli

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting