Opolski poseł został pełnomocnikiem ds. kosmosu

Marcin Ociepa z Porozumienia zajmie się przygotowaniem strategii resortu obrony narodowej w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Kędzierzyńscy wyborcy dobrze znają Marcina Ociepę, który prowadził dość aktywną kampanię wyborczą w naszym mieście. Już po wyborach został wiceministrem obrony narodowej. Teraz szef MON Mariusz Błaszczak powierzył mu nowe zadanie.

Ociepa został pełnomocnikiem resortu ds. kosmosu. Zajmie się przygotowaniem strategii resortu obrony narodowej w zakresie wykorzystania przestrzeni kosmicznej. „Będzie przedstawiał Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego ‚propozycje dotyczące planowania, inicjowania, przygotowania, koordynowania i nadzorowania programów, projektów i procesów realizowanych w resorcie obrony narodowej w obszarze budowy zdolności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej’ m.in. do pozyskiwania satelitarnych zobrazowań Ziemi oraz obserwacji, rozpoznania i budowy świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej” – napisano w rozporządzeniu, które powołuje pełnomocnika.

Marcin Ociepa w latach 2018-2019 był radnym Sejmiku Województwa Opolskiego. W latach 2014-2018 przewodniczącym Rady Miasta Opola. Z kolei w latach 2010-2014 był wiceprzewodniczącym rady miasta.

Od kilku lat blisko związany z byłym wicepremierem i szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting