Od środy rusza nauka przez internet pełną parą

Szkoły uruchamiają e-learning. To odpowiedź na brak możliwości uczęszczania do tradycyjne lekcje przez tysiące młodych ludzi z Kędzierzyna-Koźla.

Uczniowie z naszego miasta od blisko dwóch tygodni nie uczęszczają na tradycyjne zajęcia szkolne. Do tej pory spora część wychowawców i nauczycieli starała się wprowadzać naukę „na odległość” za pomocą e-dzienników, poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych. Od środy ma się to jednak odbywać na dużo szerszą skalę.

Rząd zobowiązał samorządy do przeprowadzania zdalnych lekcji na dużo większą skalę. Przede wszystkim nauczyciele mają zacząć wprowadzać nowy materiał. Do tej pory głównie utrwalali ten już zrealizowany. Lekcje mają być prowadzone w formie w miarę zorganizowanego e-learningu.

W sumie chodzi o kilka lekcji on-line dziennie.

– Możemy połączyć się na 10-15 minut, nauczyciel zada zadanie, fragment do przeczytania i wtedy łączymy się ponownie, a nauczyciel je sprawdzi – tak zdalne lekcje w szkołach, które mają być obowiązkowe od 25 marca wyobraża sobie szef MEN. W programie “Gość Wydarzeń” w Polsat News Dariusz Piontkowski przyznał, że nie można odgórnie polecić żadnej aplikacji i w tym temacie zostawia szkołom dowolność.

Problem w tym, że wg Barbary Jankowskiej, kierownik wydziału oświaty kozielskiego magistratu, stały dostęp do internetu ma około 80 procent uczniów z Kędzierzyna-Koźla. Niewykluczone, że do tych uczniów zadania będą wysyłane tradycyjna pocztą.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting