Nowy sprzęt dla kozielskiego szpitala

1160

Już niedługo pacjenci będą mieli do dyspozycji ultrasonograf, bronchofiberoskop i inne aparaty. Modernizowana jest także pracownia RTG. Zainstalowane zupełnie nowe, cyfrowe urządzenie do rentgena.

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu to jeden z największych zakładów leczniczych w regionie. Czeka go przebudowa, bo musi zostać dostosowany do nowoczesnych standardów obowiązującyh w Unii Europejskiej. Ale zanim się to stanie, lecznica zostanie wzbogacona o nowy sprzęt.

Już niedługo pacjenci będą mieli do dyspozycji ultrasonograf, bronchofiberoskop i inne aparaty. Modernizowana jest także pracownia RTG. Zainstalowane zupełnie nowe, cyfrowe urządzenie do rentgena. Ponadto pojawi się nowy aparat USG czy kardiomonitory, inhalatory oraz wagi. Te ostatnie trafią na oddział dziecięcy.

W sumie około 40 proc. sprzętu medycznego, a także nowych mebli i dodatkowego wyposażenia trafi na oddział pediatrii. Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w maju, to może oznaczać, że w trzecim kwartale sprzęt powinien trafić już na oddziały.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting