Nowy sprzęt dla kozielskiego szpitala

626

Trafił na oddział neonatologii. Posłuży najmłodszym pacjentom.

Kozielski szpital powiatowy należy do najlepiej wyposażonych w regionie. Przyczyniła się do tego m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki akcji Jurka Owsiaka udało się pozyskać kolejny sprzęt na oddział neonatologii.

Niedawno do kozielskiej lecznicy przyjechało nowoczesne stanowisko do resuscytacji, materacyki grzewcze stosowanymi u dzieci z niską wagą, pompy infuzyjne służącymi do podawania leków, pulsoksymetry czy aparat.

Dzięki temu szpital podpisał umowę z kardiologiem dziecięcym z Zabrza. – Warunkiem podpisania umowy było urządzenie USG o wielu możliwościach, dlatego WOŚP przyczynił się do tego, że mogliśmy taką umowę podpisać – wyjaśnia Jarosław Kończyło.

– Zdarzają się u nas sytuacje niejasne, noworodek ma szmer nad sercem, albo zaburzenia oddychania, które wskazywałyby na wadę serca, wówczas w każdej chwili do dyspozycji jest kardiolog dziecięcy, wcześniej musieliśmy jechać do Zabrza lub do Opola, a to obarczone było ryzykiem – precyzuje dr Małgorzata Dylewska–Strzelecka, kierownik oddziału neonatologii.

Posiadanie kardiologa dziecięcego nie było wymogiem Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak szpital w Kędzierzynie-Koźlu od lat chce podnosić jakość leczenia małych pacjentów. Możliwość konsultacji przez jednego z najlepszych specjalistów znacznie podnosi poziom opieki w kozielskim SP ZOZ.

 

fot. Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting