Nowy sezon, nowy trener, nowy sztab

852

Choć do rozpoczęcia siatkarskiej PlusLigi jeszcze daleko, to prezes ZAKSY już przedstawił nowy sztab szkoleniowy z Nikolą Grbićem na czele.

Choć sezon ligowy w siatkówce rozpocznie się za trzy miesiące, to władze ZAKSY nie próżnują. W ostatni wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Sebastian Świderski przedstawił sztab szkoleniowy ZAKSY i przywitał w naszym mieście Nikolę Grbića.

– Do tej pory rywalizowaliśmy ze sobą, teraz będziemy walczyć wspólnie. Dla mnie osobiście to wielki zaszczyt, że będę mógł pracować z taką osobistością. Mam nadzieję, że razem będziemy też świętować kolejne sukcesy – powiedział Świderski. Fanom siatkówki Nikoli Grbića przedstawiać nie trzeba. To jedna z wielkich gwiazd światowej siatkówki, reprezentant Serbii, mistrz olimpijski, mistrz Europy, medalista mistrzostw świata i Ligi Światowej. Od kilku lat odnosi też sukcesy jako trener.

-To przyjemność prowadzić ZAKSĘ. Z Sebastianem byliśmy w kontakcie już cztery lata temu. Dzwonił do mnie, kiedy trenowałam w Perugii. Tonie był to dla mnie odpowiedni moment na przeprowadzkę do Kędzierzyna. Wtedy nasze drogi się rozeszły, ale pozostaliśmy w kontakcie i teraz jestem tutaj – mówił z uśmiechem nowy trener ZAKSY.

– To oczywiste, że kiedy przychodzi się do klubu, zespołu z takimi tradycjami, wielokrotnego mistrza kraju i zdobywcy Pucharu Polski cele muszą być postawione wysoko. Będziemy chcieli obronić tytuł, puchar, wygrać Ligę Mistrzów. Pamiętajmy jednak o innych drużynach, które będą walczyćsamo. Dla mnie najważniejsza będzie zawsze dobra dyspozycja zespołu i zdrowie zawodników, a wtedy wyniki przyjdą same –stwierdził serbski trener ZAKSY.

Prezes Świderski po tych słowach tylko się uśmiechnął i przedstawił nowy skład sztabu szkoleniowego ZAKSY. Nie będzie w nim Wojciecha Serafina, Remigiusza Koteluka i Ivo Wagnera. Asystentem Grbića będzie dalej Michał Chadała, któremu pomożeAdam Swaczyna. Szwaczyna siatkówki uczył się w kędzierzyńskim MMKS-ie, grał w klubach PlusLigi, a po zakończeniu kariery został szkoleniowcem w Effectorze Kielce. Ostatnio współpracował z VitalemHeynenem.

Za statystyki i analizy odpowiedzialny będzie Marcin Nowakowski, a były zawodnik Mostostalu, Bartłomiej Soroka będzie kierownikiem drużyny, albo jak to ostatnio się mówi team menadżerem poukładać tak, aby zawodnicy mogli skoncentrować się na swojej pracy – o swojej nowej roli mówił Bartłomiej Soroka.

Sztab szkoleniowy naszego zespołu uzupełnią nie mogący uczestniczyć w konferencji ze względu na obowiązki reprezentacyjne Paweł Brandt, a także trener przygotowania fizycznego – Piotr Pietrzak.
A zawodnicy? Reprezentanci trenują już od kilku tygodni, a pozostali gracze otrzymali indywidualne plany treningowe, które z pewnością skrupulatnie realizują.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting