Nowi księża w parafiach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

3048

Biskup opolski Andrzej Czaja wręczył już duchownym dekrety wyznaczające nowe miejsca posługi.

Ks. Ryszard Podsiadło został odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Michała Archanioła w Poznowicach i mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy).

Ks. Joachim Ottinger – odwołany z urzędu proboszcza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Nieznaszynie i mianowany proboszczem parafii Św. Anny w Chałupkach.

Ks. Wojciech Kępkowski – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Korfantowie.

Ks. Mateusz Wieczorek – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku i mianowany wikariuszem parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcicach).

Ks. Marcin Pilch – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach.

O. Innocenty Marek Rusecki OFM – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Raciborzu.

Ks. Grzegorz Świecarz SAC – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu i mianowany wikariuszem parafii Św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu.

O. Mirosław Prochera OFM – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Ducha Świętego i Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu.

Ks. Bogdan Węgrzyn CMSA – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie i mianowany wikariuszem parafii Św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting