Nie będzie remontu amfiteatru na Górze św. Anny

937

Jedno z najchętniej wybieranych przez kędzierzynian miejsc weekendowego wypoczynku nie doczeka się przebudowy w najbliższym czasie.

Góra św. Anny, chociaż znajduje się poza gminą Kędzierzyn-Koźle, jest bliska sercom wielu mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla. To jedno z najbliższych miejsc na weekendowe wycieczki.

Największą atrakcją Góry św. Anny jest amfiteatr w dawnym kamieniołomie. Obecnie jest w nie najlepszym stanie. Władze powiatu strzeleckiego wspólnie z gminą Leśnica oraz ministerstwem kultury planowały modernizację obiektu, między innymi po to, żeby mógł być wykorzystywany do imprez plenerowych. To się jednak nie udało.

Zarząd powiatu strzeleckiego poinformował właśnie o odstąpieniu od rewitalizacji amfiteatru i pomnika na Górze św. Anny. Prace miały kosztować 12 mln zł, ale okazały się jednak dużo droższe. – To jest obiekt Skarbu Państwa, nie samorządu, ale my uważaliśmy jako samorządy, że powinniśmy ratować ten zabytek. Po kolejnych przetargach cena cały czas rosła. Później była znowu aktualizacja kosztorysu, która wyniosła już 14 mln z groszami. To okazało się ponad nasze siły – powiedział dziennikarzom starosta strzelecki Józef Swaczyna.

Pomimo rezygnacji z remontu obiekt wciąż będzie bezpłatnie udostępniany turystom.

 

fot. wikipedia.org/ Błażej Duk

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting