Na ulice wyjadą trzy nowe autobusy

665

Solarisy spełniają wszystkie normy ekologiczne i są bardzo bezpieczne. Wejdą do użytku jeszcze w tym miesiącu.

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego jest regularnie odnawiany. To ważne, ponieważ komunikacja autobusowa jest jednym z najczęstszych sposób poruszania się po Kędzierzynie-Koźlu.
W zajezdni MZK zaparkowały trzy nowiutkie Solarisy. Świeżo zakupione autobusy wkrótce wyjadą w trasę. Pojazdy o numerach bocznych: 177, 178, 179 jeszcze w sierpniu spotkamy na ulicach naszego miasta. Obsługiwać będą wszystkie linie.

Dla pasażerów oznacza to jeszcze większy komfort podróży. Niskopodłogowe autobusy są nie tylko wygodne, ale i klimatyzowane. Pojazdy są również przyjazne dla środowiska i spełniają najwyższą normę emisji spalin Euro VI.

Zakup czterech fabrycznie nowych i ekologicznych autobusów możliwy był dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Wyniósł on blisko 5 milionów złotych.
Przypomnijmy, że tabor MZK kilka tygodni temu wzbogacił się również o pierwsze hybrydowe Volvo. To autobus z dwoma niezależnymi napędami : elektrycznym i standardowym dieslowym, który może się poruszać przez ok. 40 procent trasy na silniku elektrycznym i dzięki temu oszczędzić mniej więcej tyle paliwa. gdy zaczyna mu brakować energii w bateriach to uruchamia się silnik diesla, który doładowuje te baterie. Dodatkowo baterie doładowują się podczas hamowania.

Nowy hybrydowy autobus to maszyna niskopodłogowa, z możliwością przewozu wózków, w pełni klimatyzowany. Mieści 94 osoby, w tym 30 na miejscach siedzących. Po raz pierwszy zaprezentowano go w maju na 50-lecie MZK.

fot. UM K-Koźle

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting