Na Kuźniczkach wreszcie będzie bezpieczne

Miasto zainstaluje specjalne bariery, dzięki którym piraci drogowi nie będą już wjeżdżać na chodniki i ścieżkę rowerową.

Chodzi o al. Spokojną, która prowadzi do cmentarza komunalnego. Mieszkańcy od lat narzekali, że kierowcy jeżdżą tam zbyt szybko, co zagraża pieszym.Podczas przebudowy drogi ustawiono tam specjalne wysepki, które miały zmusić piratów drogowych do zdjęcia nogi z gazu.

Niestety, wielu z nich zaczęło je omijać wjeżdżając na dużej szybkości na chodnik bądź ścieżkę rowerową. Teraz ma się to zmienić.

– Problem szczegółowo omawiano podczas spotkania z władzami miasta. Co najważniejsze, w trakcie dyskusji znaleziono rozwiązanie – poinformował Piotr Pękala, rzecznik prasowy prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Receptą na piratów drogowych mają być specjalne barierki zamontowane przy progach zwalniających, które uniemożliwią ominięcie przeszkody.Słupki pojawią się w najbliższym czasie.

Mieszkańcy zgłaszali także potrzebę doświetlenia przejść dla pieszych, dopytywali o miejski program dopłat do wymiany pieców oraz dowiedzieli się jakie zadania zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Podczas spotkania zaprezentowano również listę miejskich inwestycji na ten rok.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting