Muzycy z Leśnicy po raz pierwszy w Kędzierzynie

952

Gale Noworoczne Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Leśnicy odbywają się już od ośmiu lat, lecz dopiero w ubiegłą niedzielę pierwszy raz gościliśmy młodych muzyków w naszym mieście. Sala koncertowa Hotelu Solidaris była wypełniona po brzegi.

Galę otworzył Robert Rodak Prezes Towarzystwa Inicjatyw Kulturalnych i Edukacyjnych w Leśnicy, które jest organizatorem występów.
– TIKEA wspiera orkiestrę od 2009 roku pozyskując fundusze, organizując warsztaty szkoleniowe i organizując występy z udziałem młodych muzyków – mówi Robert Rodak. – Muzycznie opiekuje się zespołem Klaudiusz Lisoń, dyrygując, prowadząc próby i rekrutując muzyków do orkiestry – dodaje.

W pierwszej części koncertu młodzi artyści sięgnęli po klasyczny repertuar; głównie utwory operetkowe Johanna Strausa. Po przerwie, w trakcie której organizatorzy zaproponowali poczęstunek, goście wysłuchali muzyki filmowej i musicalowej. Pięknym duetem z musicalu „Upiór w operze” zachwycili Oskar Koziołek-Goetz i młoda solistka Młodzieżowej Orkiestry Dętej Małgorzata Duda – studentka I roku Akademii Muzycznej w Łodzi, absolwentka szkół muzycznych w Leśnicy i Opolu.
Na zakończenie koncertu młodzi tancerze ze studia „Royal Dance” z Opola, którym opiekuje się Tomasz Nawrocki, brawurowo zaprezentowali się w choreografii do muzyki z utworu Tap your Troubles Away.

-Gala jest sztandarowym wydarzeniem każdego sezonu – zaznacza Robert Rodak – Oprócz muzyków Orkiestry biorą w niej udział profesjonalni soliści oraz tancerze. Na Gali śpiewali Dagmara Barna, Bartosz Nowak, Oskar Koziołek – Goetz, Weronika Czech oraz Małgorzata Duda.

Muzycy Młodzieżowej Orkiestry planują lutowe koncerty z repertuarem noworocznym, wyjazdy na koncerty do Niemiec w marcu i kwietniu, a w następnych miesiącach koncerty finansowane z budżetu obywatelskiego.

Ponownie usłyszymy orkiestrę w Kędzierzynie-Koźlu już 18 lutego w Domu Kultury Chemik.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting