Marek Raduli „Zasłużonym dla miasta Kędzierzyna-Koźle”

387

Utalentowany muzyk odebrał tytuł podczas benefisu podsumowującego jego karierę muzyczną.

Koncert Marek Raduli Anniversary odbył się w niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury Chemik. Bilety na to wydarzenie były od dawna sprzedane.

Raduli w latach 90. był członkiem m.in. Bajmu i grupy Tadeusza Nalepy, jako muzyk sesyjny udzielał się też w wielu innych projektach m.in. z Marylą Rodowicz i Jackiem Skubikowskim. Jednak najbardziej znany jest jako gitarzysta Budki Suflera, w której składzie występował w latach 1993-2003 i z którą nagrał 9 płyt.

Niedzielny koncert był nie tylko hołdem dla artysty, ale również okazją do wspomnień i spotkań z przyjaciółmi. Marek Raduli otrzymał z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej pamiątkowy grawerton upamiętniający nadany mu przez radę miasta tytuł „Zasłużony dla Miasta Kędzierzyn-Koźle”.

Wirtuoz gitary pierwsze kroki na swojej artystycznej ścieżce stawiał w Kędzierzynie-Koźlu. W 1979 roku rozpoczął tu pracę w charakterze instruktora muzycznego. Z czasem jego kariera nabrała tempa. Muzyk grał z największymi polskimi gwiazdami i zespołami. Aktualnie jest związany artystycznie z Anią Wyszkoni. Marek Raduli chętnie wraca do Kędzierzyna-Koźla. Brał m.in. udział w jednej z edycji „Gitariady 40”.

fot.kedzierzynkozle.pl

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting