Maj pełen imprez. Mieszkańcy nie powinni narzekać na nudę

803

Już w najbliższy weekend festyn parafialny na Pogorzelcu. Coraz bliżej także do Dni Miasta.

Kalendarz wydarzeń kulturalnych w mieście wypełnia się coraz większą ilością imprez. Już w najbliższą sobotę odbędzie się festyn przy parafii św. Eugeniusza de Mazenod. Początek o godzinie 12.00. Na scenie wystąpi Joszko Broda oraz zespół Doxx. Równocześnie na przykościelnym placu organizowany będzie Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

28 maja w kozielskiej muszli o 17.30 odbędzie się koncert pt. „Teresa Haremza” – muzyczne wspomnienie w wykonaniu Stowarzyszenia Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta. Przygotowywany został przez Centrum Edukacji Muzycznej „K-Kwarta”, Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu i portal Retromuzyka.pl.

Wystapią: wokaliści: Justyna Sikora, Aleksandra Kuśmider, Katarzyna Garbaciok, Trio XYZ: Miriam Hammoudeh, Anna Bonk, Małogorzata Bonk, Agata Niesobska, Agnieszka Treffon, Hanna Posid, Robert Pisula.

Ostatniego dnia maja ruszają Dni Miasta. Na scenie wystąpią gwiazdy: Agnieszka Chylińska, Cleo, Łąki Łan i Luxtorpeda. Ponadto na dniach miasta usłyszymy lokalne zespoły: Drill Stone, Honker i zwycięzcę Koz All Music Festival – Wasabi.

Lokalizacja będzie podobna do tej z lat poprzednich – aleja Jana Pawła II. Koncerty potrwają tradycyjnie do około 23.00, ale po nich na scenie wystąpi jeszcze didżej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting