Kozielski szpital w czołówce porodów na Opolszczyźnie

Rocznie rodzi się u nas 800 dzieci. To ponad dwa razy więcej, niż na wielu innych porodówkach w regionie.

Oddziały ginekologiczno-położnicze w całej Polsce przeżywały w ostatnich miesięcy trudne chwile. Wiele z nich było nieopłacalnych z punktu widzenia wyceny procedur finansowania służby zdrowia.Było ich po prostu za dużo. Dlatego zamknięto między innymi porodówkę w Prudniku.

Szacuje się, że aby oddział zarobił na siebie , powinno się na nim rodzić minimum jedno dziecko dziennie. W Kędzierzynie-Koźlu statystyki należą do najlepszych w województwie.

Na oddziale rocznie odbieranych jest ponad 800 porodów. To stawia szpital w czołówce jeśli chodzi o placówki w regionie. Szpital i sam oddział ginekologiczno-położniczy przechodzi wiele zmian.

– Poprawiło nam się wyposażenie, na sali cięć cesarskich mamy nowy stół operacyjny. Nasz oddział posiada drugi stopień referencyjności, mamy oddział patologii noworodka i wielu specjalistów różnych dziedzin, którzy są gotowi do podjęcia różnych działań jeśli zajdzie taka konieczność – mówi Jacek Mazur, z-ca kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

fot. Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting