Kozielska Poradnia Lekarza Rodzinnego Kliniki Nova przenosi się na ul.Łukasiewicza

Podstawowa opieka zdrowotna świadczona do tej pory w Kozielskiej przyszpitalnej przychodni przez Klinikę Nova, będzie się teraz mieściła przy ulicy Łukasiewicza.

Klinika Nova to podmiot medyczny, który bardzo dużą część swojej działalności prowadzi w oparciu o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu świadczone tam usługi są bezpłatne. Dotyczy to między innymi podstawowej opieki zdrowotnej, czyli poradni lekarzy rodzinnych. Klinika Nova prowadzi dwie takie poradnie w Koźlu i w Sławięcicach.

POZ Koźle prowadzony przez Klinikę Nova do tej pory funkcjonował w budynku kozielskiej przychodni przy ul. Franklina Delano Roosevelta 4 ( budynek obok szpitala ). który jest własnością Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego. W listopadzie 2019 roku Rada Powiatu wyraziła zgodę na dalszą dzierżawę dla Kliniki Nova pomieszczeń w kozielskiej przychodni, SP ZOZ do dzisiaj odmawia zawarcia umowy dzierżawy nie podając konkretnej przyczyny.

Od najbliższego poniedziałku (17 lutego) przeniesie się jednak do nowej przychodni w Koźlu przy ul. Łukasiewicza 23, tuż obok salonu Renault.

– Nie możemy dłużej funkcjonować bez umowy dzierżawy, której brak może zagrażać realizacji kontraktu i dostępności świadczeń medycznych dla naszych pacjentów. Zdecydowaliśmy zatem o przeniesieniu POZ z pomieszczeń kozielskiego SP ZOZ do przestronnych, nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych oraz spełniających wszelkie standardy pomieszczeń przy ul. Łukasiewicza – mówi dr Rafał Olejnik. – Jestem przekonany, że nowa lokalizacja będzie dla naszych pacjentów nie tylko wygodniejsza, ale także bardziej komfortowa.
Poza dwoma przyjmującymi lekarzami i pielęgniarkami, będzie prowadzony także punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych.

Dla obecnych i nowych pacjentów POZ przy ulicy Łukasiewicza podajemy dane kontaktowe:

Poradnia Lekarza Rodzinnego Koźle
ul. Łukasiewicza 23
47-200 Kędzierzyn – Koźle
Tel. 77 482 90 34

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting