Koronawirus. Podsumowanie informacji (WTOREK)

W kozielskim szpitalu zmarła jedna osoba, mamy też sześciu kolejnych ozdrowieńców. Jest również szansa, że placówka zostanie przekształcona z zakaźnej w wielooddziałową.

Wtorek to 74 dzień epidemii w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła śmierć kolejnego pacjenta szpitala jednoimiennego w Koźlu.

– W przykrością informuję o śmierci zakażonego wirusem SARS-CoV-2 mężczyzny w wieku 68 lat, pochodzącego z powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie – Koźlu, pacjent był obciążony chorobami współistniejącymi – przekazała rzecznik WSSE Opole Małgorzata Gudełajtis.

Z kolei senator Koalicji Obywatelskiej Beniamin Godyla przekazał treść bardzo ważnej rozmowy z sekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia Waldemarem Kraską.

– Otrzymałem informację, że szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest brany pod uwagę jako ten, który miałby przestać pełnić funkcję jednoimiennej zakaźnej placówki – powiedział senator Godyla. – Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale wstępnie mówi się o dacie 1.06.2020 r., kiedy to ministerstwo ma przedstawić plan przywracania części szpitali do normalnego funkcjonowania. Ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem w kopalniach, przekształcanie szpitali w województwie śląskim może się opóźnić, co w dużym stopniu zwiększa szanse Kędzierzyna-Koźla na przywrócenie szpitala mieszkańcom.

Dobrą informacją jest także wiadomość o kolejnych ozdrowieńcach z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

– Do grupy ozdrowieńców dołączyło 6 mieszkańców pow. kędzierzyńsko-kozielskiego – poinformowała Martyna Kolemba, rzecznik prasowy wojewody opolskiego. – Wśród ozdrowieńców najliczniejszą grupę stanowią panie (4 przypadki) głownie w wieku średnim oraz senioralnym. Pozostali to mężczyźni w wieku senioralnym i w wieku średnim.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting