Komendanta straży miejskiej wybiorą spośród siedmiu osób

1021

Jest szansa, że jednostka będzie miała nowego szefa do końca miesiąca.

Na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu aplikowało 8 osób. Siedem przeszło do drugiego etapu kwalifikacji. Trwają już przesłuchania. Nazwisk potencjalnych komendantów urząd miasta nie ujawnia.

Jest szansa, że nazwisko nowego szefa jednostki poznamy jeszcze w styczniu. Co ciekawe, informacja o tym, że magistrat szuka nowego komendanta została opublikowana nawet w powiatowym urzędzie pracy.

Dotychczasowy komendant Grzegorz Grzesik nie pełni funkcji od ponad miesiąca. Oficjalnie miał zrezygnować z powodów zdrowotnych. Dymisja zbiegła się jednak w czasie z ujawnieniem informacji o prokuratorskim śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w funkcjonowaniu jednostki SM w Kędzierzynie-Koźlu. Chodzi o utrudnianie działalności związkowej i dyskryminację członków związku zawodowego straży miejskiej.

Kontrolę w tej sprawie przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu. Wykazała ona, że członkowie związku zawodowego byli pomijani przy awansach i przyznawaniu nagród. Pozbawiano ich także premii. Jeśli ktoś zdecydował się jednak odejść ze związku zawodowego, wówczas był doceniany przez przełożonych.

Wskutek konfliktów dwie osoby odeszły z pracy, ze stanowisk zrezygnowali także przewodniczący związku zawodowego i jego zastępca. Dochodzenie prowadzi prokuratura w Strzelcach Opolskich. Warto podkreślić, że utrudnianie działalności związkowej jest przestępstwem.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting